HomeMapIndexSearchNewsArchivesLinksAbout LinuxFocus
Üst çubuk
Alt çubuk

Temmuz 1999 LinuxFocus sayısı

Çeviren: Merve Tanrıöver

cover image
Dünyanın kuzey bölgesinde yaz ve Linux Pengueni Tux suda bizim LinuxFocus balinamız ile birlikte çok eğleniyor.
Bu yazıyı yazarken odamda sıcaklık 30 dereceydi ve Tux ile balinaya katılmayı çok isterdim.

Bu uzunca bir aradan sonra LinuxFocusun ilk sayısı. LinuxFocus çoğunlukla HTML de yazılmış birkaç makaleyle küçük bir başlangıç yapmıştı. İki yılı aşkın bir süredir makalelerin sayısı sürekli arttı ve bu yöreyi işletmek için daha fazla güce ihtiyaç duyduk.

Şimdi yeni bir makale tarzı tanımladık (bakınız LinuxFocus Article Template) ve umarız bu yazarların makale yazmalarını kolaylaştıracak. Bizim için makaleleri yönetmek ve yöreyi işletmek daha kolay olacak. Aynı zamanda, bazı sayfaları otomatik olarak oluşturmak ve çalışmayan linkleri kontrol etmek için pekçok başka yazılım da yazdık. Siz, yani bu derginin okuyucusu için şimdilik pek fazla birşey değişmedi fakat umarız siz bu uzun koşu içinde derginin kalitesinin bu değişikliklere bağlı olarak değiştiğini göreceksiniz.

LinuxFocus iyi ve kötü zamanlar geçirdi. Birden fazla dile ait bir dergiyi korumak çok iş ve makaleleri çevirmek herkesin sevdiği bir iş değil fakat hala yeterli sayıda, değişen Linux katılımı için ücretsiz belgeleme ve yazılım fikrine inanan
idealist insanlar var.

Bu sayının tadını çıkarın!
 
 

Sistem Yönetimi

Grafikler

UNIX Temelleri

Forum

Donanım

Yazılım Gelişimi© 1999 LinuxFocus
LinuxFocus'da erişebileceğiniz kiiilerin yer aldığı sayfaya gider
 Bu yazımı çeviren insanlar için Sözlük İçeriği