Home Map Index Search News Archives Links About LF
[Top Bar]
[Bottom Bar]

Ekim 1998

Çeviri:İnci Gedik

Danışmanlar Sayfası LF, bütününde yazılarına erişim için ücret almaz. Bu nedenle elimizde yazarlara ve çevirmenlere bu çalışmaları için ödenecek parasal kaynağımız bulunmamaktadır. Buna rağmen bir çok insana bu derginin yürümesi için gösterdikleri büyük çabalar için borçlu olduğumuzu hissedebiliyoruz. Linux Focus, Eylül 1998'den başlayarak bir "Danışma Sayfası" oluşturmak istedi, derginin her yazarı ve destek olan kimseleri kısa paragraflarda kendi uzmanlık alanlarını, e-gönderi ve görsel sanalyörelerinin adreslerini belirttiler. Beklediğimiz, bu yeni hizmetin tüm işbirlikçilerimize yaptıklarının karşılıklarını verme konusunda iyi bir yol olması yanısıra linux topluluğu için de iyi bir bilgi kaynağı olmasını bekliyoruz.

Yetkibelgeleri ve Kopyalamahakları Hakkında Görsel Sanalyöre'mizdeki tüm içerik yazarların kendi kopyalamahakları altındadır. Ayrıntılar için kopyalama hakları sayfasına bakınız.

LinuxFocus Nedir? Biz dünyadaki Linux meraklıları tarafından oluşturulan bir topluluğõz. Amacımız, Linux topluluğunun çoğulluğunu gözardı etmeksizin Linux hakkında ağiletişimli en iyi dergiyi yaratmaktır. Tüm yazılarımızı birçok dilde yazıyoruz, böylece Linux ve UNIX'in olağanüstü dünyasına yeni ve genç bir topluluğun gelmesine yardımcı oluyoruz. Görsel sanalyörelerde okuduklarımızın aksine dergimiz bir "öğütler ve aldatmacalar" topluluğu olarak betimlenemez. Adımızda görüldüğü gibi amacımız bilginin derinliklerine inmeyi sağlamak, yazı dizilerimiz belirli konular üzerinde ve kullanıcılar dizilerde ilerledikçe deneyimsizlikten uzmanlığa geçebilecek yapıda içerik taşıyorlar.

LinuxFocus Kaç Dilde Konuşuyor ? Buna yanıt vermek biraz zor çünkü aydan aya bize ilgi gösterenlerin sayısı sürekli olarak artıyor. Dört dilde bu konuda güçlü birer takım var: İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca. Küçük bir kesim de Rus, İtalyan, Portekiz ve Hollanda dillerinde çalışıyorlar. Bu toplulukların giderek güçlenmelerini ve daha sağlam bir yapıya kavuşmalarını görmekten mutluluk duyuyoruz. Bizim kapılarımız her zaman yeni insanlara açıktır. Eğer siz de LF'ün bir parçası olmak istiyorsanız, konuyla ilgili editörlerimizle "About LF" adresinden iletişimde bulunun ve bize yazın. Yeni yüzler görmekten her zaman mutlu olacağız.


İçerik

Donanım ve Yazılım Gözdengeçirimi


Bu sanalyörenin bakımı Miguel Angel Sepulveda tarafından yapılmaktadır.
© 1998 LinuxFocus