Home Map Index Search News Archives Links About LinuxFocus
Topbar
Bottombar

LinuxFocus Kasım 2000 sayısı

Çeviri : Ceyhun Elmas

Bu güzel sıcak Ekim ayı, geniş katılımlı Linux Konferansı'nın konusuydu. www.LinuxWorldExpo.de ile başladı ve 5-7 Ekim tarihleri arasında Frankfurt'ta Almanya'da düzenlendi. Linus buradaydı ancak anahtar sayılabilecek herhangi bir söylemde bulunmadı. Bir sonraki www.linux2000.nl Hollanda Ede'de (9/10 Ekim) yapıldı. Burada Eric Raymond anahtar sayılabilecek bir konuşma yaptı. Sonuncu konferans Atlanta Linux Showcase & adıyla www.linuxshowcase.org 10-14 Ekim 2000'de yapılmıştı. Üçüncüsü de linuxtag.de, Temmuz'un başında.
Her etkinlikte, çok yüksek sayıda katılım yaşandı. LinuxFocus linux2000.nl'de , 3 Ekim etkinlikleri yer alıyor.> burada< bir takım resimler oluşturdum. İlk anda Eric Raymond'ı gördüm. Konuşması gerçekten çok iyi. Eğer bir gün onu dinleme şansı bulursanız... Bunu tavsiye ederim. Bu etkinlikleri gerçekten sevmemim asıl nedeni ticari kaygılar taşıyan büyük şirketlerin yerine Linux ile ilgili heyecan ve bir şeyler yapma isteği duyan Linux severlerin etkinliklere yoğun ilgi göstermesiydi. Gazeteler etkinlik günlerinde çoğunlukla Windows ve Linux arasındaki "ayrılık ve benzerliklere" odaklandılar.Ancak o bilinen hüzünlü öyküler yalnızca sayfalarda eski yazılar olarak kaldı. Linux yalnızca diğer işletim sistemlerinin sağladığı olanakları sağlamıyor. Daha fazlasını sağlıyor. Milyonlarca kullanıcı ve severin oluşturduğu bütün bir topluluk. Umarım bu heyecanı ve bütünlüğü koruyabiliriz.


Yazılar

Yazılım Geliştirme


Uygulamalar


Forum


Sistem Yönetimi
UNIX BasicsLinuxFocus Yolgöstereni

Şu görsel yöre sayfasi neredeydi ? Hmmmm, Netscape'de bookmark'a linkini eklemiştim. .....Fakat bookmark'da 250 link var. ... "focus"'lu birşeydi; ve Linux ile başlıyordu....
Hiç başınıza geldi mi? Burada showbook ismiyle tanınan bir Perl Script'i var.
showbook olarak kaydedin chmod ile haklarını çalışabilir olması için 755 olarak değiştirin.

showbook focus
Bu sözcügü içeren tüm linkleri listeler. "focus" url içinde ya da bookmark'da açıklama olarak. Arama büyük-küçük harf ayırımı yapmaz.

Bu görsel yöre gezintilerinin hala windows altında olduğuna dikkat edin : showbook script'ini çektiğinizde windows satır sonlarına kendi sonladırıcı karakterini koyacaktır. Script'i çalıştırmadan önce bu fazla karakterleri her satır sonundan silmelisiniz.dos2unix komutu bu işlemi kendiliğinden yapacaktır.© 2000 LinuxFocus
LinuxFocus kişilerle iletişim sayfasına gider.
Dizin indeks bu yazıyı çeviren kişiler için.