[LinuxFocus-icon]
Ev  |  Erişimdüzeni  |  İçindekiler  |  Arama

Duyumlar | Belgelikler | Bağlantılar | LF Nedir
convert to palmConvert to GutenPalm
or to PalmDoc

LinuxFocus'un Temmuz/Ağustos 2001 Sayısına Hoşgeldiniz

Çeviri : Ceyhun Elmas

[abul
logo] Bu ay LinuxFocus takımı Fransa'nın Bordo kentinde Libre Software Meeting (LSM) 'de toplanıyor . LSM Temmuz'un 4'ü ile 8'i arasında yapılıyor. LinuxFocus oturumunun Perşembe sabahı saat 9.00'da başlaması planlanıyor. Ne yazık ki bu sene Almanya'daki "Linux Tag" ile aynı zamana denk geldi. Bir dahaki seneye bu iki toplantı daha iyi bir zamanlamayla yapılacak ve her ikisini de ziyaret etme şansınız olacak.

[diapers] Bu Unix ürünleri listesini Dennis Ritchie sağladı : diğer unixler . Epeyce eğlencelilerini buldum, örneğin çocuk bezi gibi .

[washing powder] Bir kaç aydır Linux isimli temizleme pudrası satın alabilirsiniz. Linux yalnızca bilgisayar kullanıcılarına değil, herkese!

Eğer bunların dışında başka ismi Linux ama "Linux olmayan ürün" bulursanız bizi bilgilendrin. Belki bir kolleksiyona başlayabiliriz.LinuxFocus.org Yazıları

Yazılım Geliştirme

Uygulamalar

Grafik

Çekirdek Köşesi

Sistem Yönetimi

Linux Gazette Yazıları

LinuxFocus Yolgöstereni

Gimp'de kusursuz bir düz çizgi nasıl oluşturulur?
Gimp kesinlikle edinebileceğiz en güçlü resim işleme yazılımlarından birisi. Genel olarak pixel grafikler üzerine tsarlanmıştır. Bir CAD ya da vektör çizim yazılımı değildir. Genellikle Gimp ile "boyama" yaparsınız. Bazen kusursuz bir düz çizgiye gereksinimiz olabilir.Gimp bunu da yapabilir. Bunların tümü "painting tools" 'daki pencil, airbrush gibi araçlarla yapılıyor... ve düz çizgiyi destekliyor.
Çizginin başındaki noktaya klikleyin, shift tuşuna basın ve sonra çizginin sonundaki noktayı klikleyin. Artık kusursuz bir düz çizginiz var.© 2001 LinuxFocus
LinuxFocus'da erişebileceğiniz kişilerin yer aldığı sayfaya gider.